Paralysed Age

Autor: OnneaTato kapela se narodila v roce 1991, ačkoli Marco a Michael začali nahrávat své první kazety už v roce 1988. Nejdřív začínali s projektem "Psychopath", Michael zpíval a hrál na kytaru, Marco ovládal keyboard a syntetické bicí.

Toto duo nahrálo dvě kazety s dotekem extrémních depresivních kytar, ovšem obě nahrávky se moc neuchytily. Proto se rozhodli použít trochu jiný materiál, vytvořili skupinu s aktuálním jménem a spoustu nových skladeb.

První album Christened Child bylo začátkem dnešního stylu Paralysed Age - ponurost, rychle kytarové vlnění, melancholické syntetické balady.

Při nahrávání alba Exile (1992) přetvořil duo na gotickou kapelu nový člen - Stefan, který se stal autorem všech textů až do roku 2000.

Marco a Stefan ale už nějaký ten rok v kapele nejsou. Na jejich místo přišla Andrea (vokál, basa, klávesy), která v letech 1994 a 1995 tvořila s Michaelem projekt "Nyctalis".

Další jejich alba: 1994 - Bloodsucker, 1994 - Nocturne, 2002 - Into The Ice.

Hudba Paralysed Age nás přenáší zpátky do 80. let, hlavně tedy do období rozkvětu post-punku a new wave. Inspirujíce se tímto stylem se Paralysed Age snaží používat různé další styly jako folk či synth pop. Tímto způsobem hledají svůj vlastní způsob představení moderní gothic wave, spojují melolii melancholickou až patologickou.


www.paralysedage.de

Ukázky na stažení

MySpace


Zpět na Gothic