Specimen

Autor/překlad: OnneaKapela vznikla v roce 1980 v Bristolu v Anglii. Jejich hudba spojovala mnoho různých hudebních žánrů, tedy glam, punk, gothic a deathrock a jsou jednou z prvních kapel řazených ke gothic stylu, jak hudebně, tak i stylově.

Poprvé vystoupili na pouliční akci věnované oslavám svatby Prince Walesu a Lady Diany Spencer. V roce 1982 kapela přesídlila do Soho v Londýně, kde odehráli mnoho koncertů v neslavném klubu známém jako The Batcave. Zpěvák kapely Ollie Wisdom založil a později vedl tento klub v letech 1982 - 1983. Dříve, než byl klub Batcave otevřen a založena kapela Specimen, byl Ollie zpěvákem v jiné kapele - The Unwanted. Na rozdíl od Specimen The Unwanted byla kapelou, ktera hrála tradiční anglický garage-core punk 77/78. let. Jejich neznámější skladbou byla předělávka "These Boots Were Made For Walking" od Nancy Sinatry.

Neobvyklé bylo, když se Johny Slut jako klávesák stal tváří celé kapely a její neznámějším členem, a to hlavně díky jeho pozoruhodné image a módnímu vkusu.

V době kdy kapela působila, nikdy nenahrála kompletní album, pouze singly a EPčka. Ačkoli v roce 1997 vyšly dvě kompilace se skladbami této kapely.

Potom, co se kapela rozešla v 1985 roce, kytarista Jon Klein pracoval 7 let s Siouxie & The Banshees, dřivě než se spojil s Sinead O´Connor. Johnny Slut vytvořil Diskord Datkord s Markem Tinleyem a Adamem Tinleyem, později pracoval s The KLF, Adamski a nyní je v kapele Atomizer. Založil také klub Nag Nag Nag v Londýně, kde je jedním z domácích DJů.

V roce 2006 se původní kytarista a autor textů kapely Specimen, Jon Klein, spojil s pozdějšími členy Specimen - Kima (basa) a Tim Hurthert (bicí) a s dvěma novými – Stephan X /(kytara) a T.bias (zpěv). Z této spolupráce vzniklo první kompletní album, Electric Ballroom, které vyjde v létě 2007 díky Metropolis Records. Na tomto albu spolupracovali prvotní členové Specimen - Ollie Wisdom a Johny Slut.


Diskografie:


Albums

Electric Ballroom (2007) Metropolis Records


Compilations

Warm Wet Cling - Film Red Velvet Crush (1997)

Azoic (1997)


E.P.

Batastrophe (1983)


Single

Returning From A Journey /Kiss Kiss Bang Bang (1983) London Records

Beauty Of Poison [London Records 1983]

Sharp Teeth /Hex / Holes (1985) Trust Records

Indestructible / Brainburst {1986) [Rampant Records]


www.specimenreturns.com


Zpět na Gothic